„Krzyczę na dzieci, a przecież nie chcę. Nie wiem jak temu zapobiec.” To zachowanie, to zmora wielu starających się rodziców. Łapią się na tym, że znów popełnili ten sam błąd. Robią to pod wpływem stresu, frustracji, irytacji lub złości. Im bardziej dzieci się nie słuchają, tym bardziej rodzic krzyczy.

Dlaczego dzieci nie słuchają? Dlaczego nie reagują na prośby, polecenia i doprowadzają do sytuacji, w których opanowanie zmienia się w krzyk  – „nie rób tego nigdy więcej!” lub „żeby to mi było ostatni raz”. Mama wielokrotnie powtarza te same polecenia, bez żadnych pozytywnych wyników. Jakby mówiła do ściany. Dziecko buntuje się i też zaczyna krzyczeć. Sytuacja robi się nerwowa. Co dalej? Co możesz zrobić zamiast krzyczeć, aby zdyscyplinować dziecko? Co właściwie zadziała?

Pamiętaj, za każdym razem, gdy krzyczysz przenosisz swoją frustrację na dziecko. Tym samym zachęcasz do działania w podobny sposób i przekazywania tego samego zachowania w stosunku do innych. Wszystkim zdarza się  popełniać te błędy. W efekcie zamiast pomóc w określonej sytuacji,  po prostu zaogniamy atmosferę i wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. Jak więc dyscyplinować dziecko bez krzyku?

Oto 10 sprawdzonych sposobów na dyscyplinowanie dzieci bez krzyku.

Jak radzić sobie z problemami i wspierać dziecko?

Wychowanie dziecka to nie tylko radość i szczęście, ale również wyzwania i problemy, z którymi każdy rodzic musi się zmierzyć. Kłótnie, nieposłuszeństwo, trudności w nauce, problemy z rówieśnikami – to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi mogą spotkać się rodzice w trakcie wychowania dziecka.

Ważne jest, aby umieć sobie z nimi radzić i nie tracić głowy w trudnych sytuacjach. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak radzić sobie z problemami wychowawczymi i wspierać dziecko w pokonywaniu trudności.

W obecnych czasach korzystanie z telefonów komórkowych jest nieodłącznym elementem życia. Urządzenia służą nam już nie tylko do komunikacji. Dzięki nim mamy dostęp do mediów społecznościowych, platform zakupowych, gier, filmów, narzędzi związanych z pracą i nauką. Niestety, nadmierne korzystanie z komórki nie jest wolne od negatywnych konsekwencji. Sprawdź, czym może grozić uzależnienie od telefonu komórkowego.