001 20220317174400

Tym o to cudownym akcentem, napisanym przez wychowanków Domu Dziecka w Turawie pod Opolem, chciałbym w kilku zdaniach opisać te Kilka radosnych chwil ,jakie mogliśmy im dać my, czyli nasza forumowa Społeczność.

 

W związku z licznymi zapytaniami i sprzecznymi przekazami w  mediach społecznościowych informuję, że na ten moment w Domu  Dziecka w Turawie nie ma dzieci z Ukrainy. Natomiast w związku z  pytaniami od instytucji publicznych i fundacji na temat możliwości  przyjęcia dzieci  z Ukrainy  rozpocząłem działania w celu  wcześniejszego przygotowania się do zapewnienia odpowiednich  warunków.  Jednocześnie powstała spontaniczna społeczna zbiórka  darów, która zyskała duży odzew. Rzeczy jest już wystarczająca ilość,   dlatego aktualnie proszę o wstrzymanie się z dostarczaniem darów  rzeczowych.

W razie pytań proszę kontaktować się bezpośrednio z administracją Domu Dziecka w Turawie.

Nr telefonu: 77 4212022, kom. 699 846 256

Dąb bezszypułkowy jest jednym z trzech rodzimych gatunków dębu występującego na terenie Polski (obok szypułkowego i omszonego).

Wyróżnienie w konkursie plastycznym Możesz być kim chcesz zorganizowanym przez fundację OMENAA FOUNDATION.

Od niedawna, zaglądając na naszą bazę danych placówek, przy części z domów możecie zauważyć czerwone serduszka. Takim symbolem oznaczyliśmy miejsca, które pragną poznać nowych przyjaciół i rozpocząć współpracę z wolontariuszem.